Aktuální zpravodajství a názory na dění ve světě financí

Zkrácený týden v Británii a USA a druhý odahd HDP za 1Q v USA

icon 22. května
icon Milan Vaníček
Příští týden bude zkrácený pro USA a Velkou Británii o pondělní svátky. Trh bude nadále sledovat dění kolem pandemie, výměnu názorů mezi USA a Čínou, končící výsledkovou sezónu a technicky páteční převážení indexů MSCI.

Opětovné jiskření mezi USA a Čínou

icon 22. května
icon Milan Vaníček
Předposlední květnový týden investoři poutali svou pozornost na epidemiologický vývoj s podtextem rozvolňování preventivních opatření spojených s Covid-19, opětovnému jiskření mezi USA a Čínou, dění kolem Hongkongu a končící výsledkovou sezónu.

USA zpřísní podmínky pro čínské společnosti na svých burzách

icon 21. května
icon Pavel Ryska
Senát USA včera schválil návrh zákona, který počítá se zpřísněním pravidel pro listing zahraničních akcií nebo jejich ADR (American Depositary Receipts) v USA. Zákon se týká všech zahraničních akcií, ale autoři zákona se netají tím, že cílí hlavně na čínské společnosti.

HDP: Rekordní pokles v 1Q, v Evropě vede propady Francie

icon 18. května
icon Petr Sklenář
HDP České republiky podle předběžného odhadu v 1Q mezikvartálně propadlo o 3,6 % q/q (+0,5 % ve 4Q) a meziročně česká ekonomika klesla o 2,2 % r/r. Jde o první pokles HDP od roku 2013. Zveřejněný výsledek, vzhledem k míře nejistoty, byl blízko očekávání trhu (-3,4 % q/q; -2,0 % r/r). Statistický...

Rohlík chce v říjnu do Rakouska

icon 18. května
icon Pavel Ryska
Šéf Rohlíku Tomáš Čupr uvedl pro časopis Forbes, že společnost vstoupí na rakouský trh v říjnu tohoto roku.

Investoři se i nadále budou upínat k epidemiologickému vývoji

icon 15. května
icon Milan Vaníček
Investoři se příští týden budou nadále upínat k epidemiologickému vývoji. Zaměření bude na USA, které poslední dny vykázalo nárůst zpět nad 20 tis. nakažených denně na pozadí oznámení plánů na postupné otevírání ekonomiky. Trh bude rovněž dále pracovat s komentáři šéfa Fedu, které byly velmi opatrné...

Otevírání ekonomik a výsledková sezóna

icon 15. května
icon Milan Vaníček
Uplynulý týden byl ve znamení komentáře šéfa Fedu, postupného otevírání některých ekonomik a vliv na epidemiologické křivky a výsledkové sezóny.

Sazka Group: Zájem o číselné loterie v ČR se rychle vrací k normálu

icon 15. května
icon Milan Vaníček
Podle mluvčího Sazky (české pobočka Sazka Group) zaznamenaly tržby z číselných loterií po vyhlášení nouzového stavu dvouciferný propad, ale postupně se vracely k normálu a v současné době je pokles v řádu jednotek procent.

Výsledková sezóna nepřinesla prodejní vlnu

icon 7. května
icon Milan Vaníček
Ani poslední dny nepřinesla výsledková sezóna prodejní vlnu. Prozatím jsou z S&P 500 zveřejněny dvě třetiny výsledků a data jsou následující. Pozitivní překvapení na tržbách je z 65 % a na čistém zisku z 55 %, avšak meziročně dochází k 6% poklesu tržeb a 21,8% poklesu na čistém zisku. Většina firem...

ČNB snížila úrokové sazby o 75 bazických bodů na 0,25 % a plánuje nové injekce likvidity

icon 7. května
icon Petr Sklenář
Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes na řádném zasedání snížila úrokové sazby o 75 bazických bodů na 0,25 % (2T repo). Hlasování bylo 5:2, kdy 2 členové hlasovali pro snížení sazeb jen o 50 bodů. Vedle toho ČNB schválila ještě několik opatření na podporu likvidity v domácím finančním systému.

Fidurock, Natland a Liberty One Methanol splnily kovenanty dluhopisů za r. 2019

icon 5. května
icon Pavel Ryska
Společnosti Firudock Nemovitosti, Natland realitní investiční fond a Liberty One Methanol informovaly, že za r. 2019 splnily finanční ukazatele stanovené emisemi dluhopisů.

J&T Global Financing

icon 4. května
icon Milan Lávička
Společnost J&T Global Financing (JTGF) zveřejnila prohlášení k dopadům Covid-19 na její aktivity. JTGF je emitentem dluhopisů. Výnos z emise je poskytnut formou úvěru mateřské společnosti J&T Finance Group (JTFG), která je zároveň ručitelem vydaných dluhopisů.

Sazka Group: Konsolidovaná EBITDA za minulý rok vzrostla o 17 %

icon 4. května
icon Milan Lávička
Sazka Group dosáhla za minulý rok 6% růst hrubých výher na 1,9 mld. EUR. Provozní zisk EBITDA pak vzrostl o 17 % na 592 mil. EUR a byl meziročně vyšší ve všech zemích a segmentech.

PPF Financial Holdings: Vyjádření k dopadům Covid-19

icon 4. května
icon Milan Lávička
PPF Financial Holdings, součást skupiny PPF, zveřejnila 30. dubna svou výroční zprávu za minulý rok, která obsahuje mimo jiné vyjádření k současné situaci a dopadům omezení v souvislosti s Covid-19.

Výhled na příští týden

icon 1. května
icon Milan Vaníček
Pro příští týden zůstane v hledáčku investorů výsledková sezóna, která zaznamená nejaktivnější týden co se počtu firemních zveřejnění týče. Prozatím to vypadá, že i přes nepříznivé výhledy je výsledková sezóna za 1Q vnímána poměrně kladně. Samozřejmě sledovat se bude rovněž vývoj kolem Covid-19,...

Zeptejte se nás


Informace o zpracování osobních údajů